Choď na obsah Choď na menu
 


Charakteristika Užanu

 Mužská spevácka skupina UŽAN

 

Mužská spevácka skupina Užan vznikla v apríli 2007. Od svojho vzniku má skupina za sebou množstvo vystúpení po celej Slovenskej republike a v zahraničí a to Poľsko, Ukrajina a Maďarsko. Z výraznejších úspechov je treba spomenúť strieborné pásmo na medzinárodnej súťaži v speve regionálnych piesni v poľskom meste Zywiec v roku 2009, bronzové pásmo v krajskej súťaži vo folklóre dospelých v Smižanoch na Spiši - rok 2009 a strieborné pásmo v tej istej súťaži v Haniske pri Košiciach - rok 2012.

Svoj prvý CD nosič skupina pokrstila v októbri 2009. Druhý CD nosič vydali v marci 2012. 3. CD nosič nahrali muži s "Muzikou  Milana Rendoša" v júli 2017.

Vo februári 2012 natočili videoklip do televízneho vysielania v relácii „Kapura“, kde v hlasovacej súťaži divákov získali prvé miesto. 

Skupina je zameraná na spev zemplínskych piesni a šírenie zemplínskych ľudoviek nielen po Zemplíne, ale aj po iných regiónoch Slovenska a v zahraničí.

Skupina má 10 členov a to z pohraničných obci s Ukrajinou - Lekárovce, Bajany, Pinkovce a Záhor. Vedúcim skupiny je Mgr. Anton Popovič, ktorý zároveň doprevádza spev mužov na akordeóne.